Про це в інтерв'ю DW заявила віцепрем'єрка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина, передає RegioNews.
Вона наголосила, що надання своїх даних ТЦК та СП "не означає автоматичну мобілізацію на фронт".
"Україна ухвалила закон про мобілізацію і ми маємо розуміти, у якому обсязі ми можемо заміняти хлопців на фронті. Йдеться про потенціал мобілізації – облік і інформацію. І це першочергова мета нашого рішення", – заявила Ольга Стефанішина.
Віцепрем'єрка запевнила, що чинний механізм тимчасового захисту українців у ЄС діятиме до березня 2025 року.
"Тому обмежень і примусового повернення громадян України будь-якої статі чи віку в країну, яка воює, не буде. Але у питаннях війни немає приємних рішень і давайте не забувати, що війна триває і ми маємо її виграти", – додала посадовиця.
Нагадаємо, українські дипломатичні установи за кордоном від 23 квітня призупинили надання консульських послуг чоловікам призовного віку. Які послуги тепер недоступні: перелік за посиланням.
Кабінет міністрів заборонив пересилати за кордон оформлені паспорти громадянина України та паспорти для виїзду за кордон. Йдеться про документи, оформлені для чоловіків віком від 18 до 60 років. Тепер вони зможуть отримати паспорти тільки в Україні.
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що у разі потреби Польща допоможе Україні повернути чоловіків призовного віку.
Зголом у Польщі пообіцяли продовжити тимчасовий захист українським біженцям, який діє поки до 30 червня, навіть у разі відсутності паспорта.
Радник голови ОП Михайло Подоляк прокоментував ситуацію із відмовою українцям за кордоном у консульських послугах та видачі паспортів. У ОП переконані, що така постанова глави МЗС є цілком законною.
Також повідомлялося, що українські територіальні центри комплектування і соціальної підтримки за кордоном працювати не будуть, а вручення повісток чоловікам за кордоном виглядає нереальним.