Про це повідомляє RegioNews з посиланням на пресслужбу Київської міської державної адміністрації.
При цьому у КМДА запевнили, що сенс Арки буде переосмислений, а простір біля неї отримає нову концепцію.
В міській адміністрації нагадали, що після початку повномасштабного вторгнення Київрада перейменувала арку "Дружби народів" на арку "Свободи українського народу". Також у квітні того ж року демонтували радянську скульптуру двох робітників – символ возз'єднання України та Росії.
"Після фахового вивчення та консультацій із громадськістю робоча група КМДА з вивчення питань щодо усунення пам’ятних об’єктів, пов’язаних з історією і культурою Росії та СРСР, з публічного простору міста Києва 19 січня цього року прийняла рішення про збереження арки "Свободи українського народу", – йдеться у повідомленні.
У КМДА також наголосили, що значні витрати на демонтаж арки наразі не в пріоритеті.
Нагадаємо, у березні Експертна комісія Українського інституту національної пам’яті оприлюднила висновок щодо належності Арки Свободи українського народу (колишньої Арки дружби народів) до символіки російської імперської політики.
Згодом у Міністерстві культури повідомили, що Арка більше не входить до Державного реєстру нерухомих пам'яток України. Тобто монумент втратив статус пам'ятки історії та може бути демонтований.
Київська міська державна адміністрація не підтримала рішення Мінкульту про демонтаж Арки Свободи українського народу (Арка дружби народів). Там вважають, що це рішення є поспішним, а знесення арки може бути небезпечним.