Як інформує RegioNews, про це в коментарі DW заявив представник міністерства внутрішніх справ Німеччини Максиміліан Калль.
"Я впевнений у тому, що це (призупинення консульських послуг, – ред.) не вплине на статус біженців з України, які потребують захисту, незалежно від того, чи йдеться про жінок, яких серед таких біженців переважна більшість, чи чоловіків", – заявив Калль.
При цьому в Німеччині відмовляються коментувати рішення України призупинити консульські послуги для чоловіків призовного віку.
"Це суверенне рішення України, яке я не можу коментувати від імені МЗС ФРН", – заявив спікер міністерства закордонних справ Німеччини Крістіан Вагнер.
Нагадаємо, українські дипломатичні установи за кордоном від 23 квітня призупинили надання консульських послуг чоловікам призовного віку. В українському МЗС запевняють, що це тимчасовий захід до оприлюднення додаткових роз’яснень щодо нового закону про мобілізацію. Які послуги тепер недоступні українським чоловікам за кордоном: перелік за посиланням.
Також раніше повідомлялося, що Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки, оборони та розвідки планує викликати представників Міністерства закордонних справ для роз’яснення розпорядження про призупинення надання консульських послуг для чоловіків призовного віку за кордоном.
Кабінет міністрів заборонив пересилати за кордон оформлені паспортигромадянина України та паспорти для виїзду за кордон. Йдеться про документи, оформлені для чоловіків віком від 18 до 60 років. Тепер вони зможуть отримати паспорти тільки в Україні.
Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що у разі потреби Польща допоможе Україні повернути чоловіків призовного віку.