Про це повідомляє RegioNews з посиланням на трансляцію голосування в Сенаті США.
Під час голосування за законопроект, що передбачає надання Україні допомоги на 61 млрд доларів, у фіналі 79 сенаторів віддали свої голоси "за".
Проти висловилися 18 сенаторів.
Даний законопроект передбачає виділення фінансів на допомогу Україні на загальну суму в більш як 60 мільярдів доларів. Зокрема 49,9 млрд доларів передбачено на оборонні видатки, 1,57 млрд буде направлено на економічну допомогу і ще 400 млн на захист кордонів та гуманітарне розмінування.
Водночас законопроект передбачає 7,8 млрд доларів прямої бюджетної підтримки, але ці гроші будуть надані як кредит. Його умови будуть визначені окремим договором.
Як очікується, законопроект буде негайно підписаний президентом США. Після цього, Вашингтон в найкоротший термін повинен виділити Україні новий пакет військової допомоги.
Президент Володимир Зеленський вранці у середу відреагував на схвалення допомоги Україні у Сенаті США та висловив вдячність Сенату Конгресу США, лідеру більшості Чаку Шумеру та лідеру республіканців Мітчу Макконнеллу, усім американцям та президенту США Джо Байдену.
"Я вдячний Сенату Конгресу США за сьогоднішнє схвалення життєво необхідної допомоги Україні. Дякую лідеру більшості Чаку Шумеру та лідеру республіканців Мітчу Макконнеллу за їхнє рішуче лідерство у просуванні цього двопартійного закону, а також усім американським сенаторам від обох партій, які проголосували за нього", - зазначив український президент.
Днями стало відомо, що цього разу адміністрація американського президента Джо Байдена готує більший, пакет військової допомоги Україні, ніж зазвичай.
Очікується, що нова допомога Україні включатиме бронетехніку як додаток до терміново необхідних артилерійських систем і засобів протиповітряної оборони.
За даними західних ЗМІ, пакет матиме в собі:
Також Україна може отримати далекобійні ракети ATACMS.
Нагадаємо, 20 квітня Палата представників США підтримала законопроєкт про виділення Україні допомоги в розмірі понад 60 мільярдів доларів та надання балістичних ракет ATACMS.