Про це він написав у Фейсбуці, передає RegioNews.
"Обурив хейт навколо теми бронювання працівників сфери культури та медіа. Це звичайна неповага до людей сфери, які чесно і якісно роблять свою роботу, примітивна оцінка їх суспільного значення, як і в цілому значення культури в країні, що воює. Як можна робити висновки про важливість закладу культури тільки за його назвою? Державне підприємство "Дирекція пересувних циркових колективів України" - не вуличне шапіто, як хтось малює у своїй уяві, а професійний колектив висококласних майстрів своєї справи", - написав т.в.о міністра.
За його словами, колектив цирку постійно гастролює по всій території України, перебуває у відрядженні 11 місяців на рік, виїжджає на деокуповані території, показує вистави в госпіталях, в укриттях, непристосованих приміщеннях.
Він зазначив, що за 2023 рік колективом було проведено 1510 вистав, які відвідали майже 145 тисяч глядачів в 17 областях України, а за 2 місяці 2024 року вже проведено 182 вистави в 14 областях.
"З початку повномасштабного вторгнення встановлений урядом алгоритм бронювання працівників сфери культури та медіа незмінний. Нововведень не було. Ми бронювали і бронюємо працівників театрів, музичних закладів, цирків, без яких робота цих закладів неможлива. Це дуже незначна кількість людей.
Дирекція пересувних циркових колективів України подала на бронювання лише 14 осіб", - написав Карандєєв.
За його словами, це менше, ніж 10% від загальної чисельності усього колективу.
Крім того, він додав, що українські ЗМІ є джерелом правдивої інформації і опорою національної безпеки, тому частина працівників цієї сфери теж заброньована.
Нагадаємо, раніше стало відомо, що у Мінкульті каналам, які беруть участь у телемарафоні "Єдині новини", підтвердили статус критично важливих для функціонування економіки й забезпечення життєдіяльності населення в особливий період. Їхні працівники отримують відстрочки від мобілізації. Також такий статус отримали деякі цирки, музеї, заповідники та національні ансамблі.