Про це повідомляє "Главком" з посиланням на дані судового реєстру, передає RegioNews.
14 березня Шевченківський районний суд Києва отримав заяву від адвоката Кацуби про перегляд за нововиявленими обставинами вироку цього ж суду від 10 березня 2017 року. Суд взяв до розгляду заяву, відкривши кримінальне провадження. Наступне засідання заплановано на 25 квітня.
Згідно з вироком, з яким нині не погоджується Олександр Кацуба, його було визнано винним за статтями "Створення злочинної організації" (ч.1 статті 255 Кримінального кодексу) та "Привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем" (ч.5 статті 191 Кримінального кодексу). Кацубі було присуджено один рік та п’ять місяців тюрми, які було зараховано "за законом Савченко" (до ухвалення вироку фігурант сидів у СІЗО, тому один день попереднього ув’язнення порахували за два дні позбавлення волі). Також фігурант сплатив до бюджету 100 млн грн.
Суть цієї справи стосується причетності Олександра Кацуби до махінацій з пальним на суму понад 450 млн грн. За даними слідства, у 2012-2013 роках, перебуваючи на посаді заступника голови правління "Нафтогазу", він допоміг компанії наближеного для Януковича олігарха Сергія Курченка "Газ України 2020" привласнити у "Нафтогазу" бензин на понад 450 млн грн. Для заволодіння коштами використовувались схеми фіктивних закупівель нафтопродуктів.
Але найбільш відомою справою Кацуби є гучна історія про так звані "вишки Бойка". У часи правління Януковича державна компанія "Чорноморнафтогаз", де заступником директора працював Кацуба, купила у фірми-прокладок дві морські бурові установки з переплатою близько $300 млн.
Видання зазначає, що протягом 2022-2023 років Кацуба намагався змінити вирок у справі "палива для Курченка" через Київський апеляційний суд. Джерело видання, яке обізнане з матеріалами кримінального провадження, звернуло увагу на певний прецедент із переглядом справи Олександра Кацуби. У 2017 році він вийшов на волю, бо уклав із заступником генпрокурора угоду про визнання винуватості.
"Виходить, що Кацуба відмовляється від укладеної угоди. За таких умов він повинен повернутися за ґрати. Якщо апеляція виправдає Кацубу, тоді можна вважати зруйнованим інститут укладання угод про визнання винуватості. Адже подібних рішень в Україні ще не було", – зазначив співрозмовник видання.
Видання також звертає увагу, що під час повномасштабної війни Олександр Кацуба позиціонує себе як підприємець-волонтер. Зокрема, він активно публікує дописи у Facebook про передачу військовим вживаних автівок з-за кордону.