Про це йдеться у розслідуванні журналістів проєкту "Схеми", передає RegioNews.
Зокрема, йдеться про великий маєток та дві земельні ділянки під Києвом, 200 квадратних метрів офісної нерухомості в столиці, два кросовери, три квартири з паркомісцями в елітних житлових комплексах Києва та четверо апартаментів в Ужгороді.
"Родина Павла Кириленка обросла елітною нерухомістю на 70 мільйонів гривень під час війни. Це майно не побачити у декларації колишнього очільника Донеччини, нині керівника Антимонопольного комітету України", - написав авторка проєкту "Схеми" Наталія Седлецька у Facebook, уточнивши, що все це майно родина Кириленка придбала у період 2020-2023 років.
Як встановили розслідувачі, уся ця нерухомість записана на родичів дружини Кириленка - її батьків-пенсіонерів та 77-річну бабусю. При цьому, ніхто в родині не мав бізнесу.
"Дружина працювала в поліклініці. Тесть працював в ДАІ на Донеччині, останні 8 років не працює. Теща за останні чверть століття офіційно отримувала лише соціальні виплати. Як і 77-річна бабуся. Сам Павло Кириленко працював лише на державній службі", - зазначила Седлецька.
Як відомо, у 2017-2019 Кириленко очолював військову прокуратуру в Ужгороді. Потім Зеленський його призначив керувати Донеччиною, зараз перевів у Київ на посаду голови АМКУ.
Тож офіційних доходів усіх членів родини разом узятих ніяк не вистачило би, щоб після 2020 року почати скуповувати все це коштовне майно на загальну суму 70 мільйонів гривень, яким в тому числі користується і сам Кириленко.
"У коментарі "Схемам" Кириленко пояснив все так: у 90-ті роки бабуся його дружини вигідно продала акції заводу "Стирол" у Горлівці, отримані нею як працівницею заводу. Ось таке пояснення. Знайти незалежне підтвердження цій версії не вдалось - у Фонді держмайна збереглась лише частина архіву операцій того часу, і там немає згадок про родину дружини Кириленка.
Та головне - ані сам Кириленко, ані його родичі не змогли надати на прохання "Схем" документальні підтвердження своїй версії походження численних статків сім’ї", - додала авторка проєкту.
Нагадаємо, Верховна Рада 6 вересня 2023 року призначила колишнього очільника Донецької ОВА Павла Кириленка на посаду голови Антимонопольного комітету України.