Про це повідомили в обласному Центрі контролю і профілактики хвороб, передає RegioNews.
У Центрі зазначають, що кліщі можуть переносити до 150 недуг, найпоширеніші з яких, – кліщовий енцефаліт й бореліоз (хвороба Лайма).
За даними епідеміологів, торік в області було зареєстровано 44 випадки хвороби Лайма, переважно, у пенсіонерів.
Підчепити кліща можна на газоні, у траві, невисоких кущах в лісі, парку чи сквері, на присадибній ділянці. Кліщ може триматися на тілі людини або тварини до 12 діб. На місці укусу з’являються припухлість, свербіж, почервоніння, а сам кліщ збільшується в розмірах.
В обласному Центрі контролю та профілактики хвороб наголошують — якщо ви знайшли на тілі кліща, не можна: тиснути, виривати паразита, чи заливати його олією, або спиртом.
Епідеміологи радять одразу звертатися у травмпункт, де допоможуть витягнути кліща. Якщо ж поруч немає медзакладу, потрібно акуратно викрутити кліща обертальними рухами пінцетом або через марлю і продезінфікувати місце укусу. Також згодом можна здати кров на антитіла і за потреби пройти імунотерапію.
Нагадаємо, у лікарні у Харкові 19 лютого помер житель Чугуївського району, якого ушпиталили з підозрою на сказ після укусу домашньої кішки.