Про це повідомляє пресслужба Міністерства енергетики, інформує RegioNews.
Польща надала запит на аварійну допомогу 1 березня. Україна надавала допомогу з 10:00 до 12:00 та з 13:00 до 17:00 сумарною величиною 1540 МВт год.
В Україні у резерві перебуває 14 одиниць генеруючого обладнання теплових електростанцій, з них 11 блоків і 3 корпуси генеруючого обладнання ТЕС та ТЕЦ, які будуть задіяні у разі потреби.
Окрім цього, на добу планується комерційний експорт та імпорт.
Імпорт електроенергії – 153 МВт год, експорт до Польщі, Словаччини, Румунії, Молдови та Угорщини – до 8779 МВт год.
Нагадаємо, вранці 20 лютого польські фермери посилили протести поблизу ПП "Медика-Шегині". Протестувальники перекрили залізницю та розсипали збіжжя з вантажного вагону на колії.
Як повідомлялося, наразі заблокованим для вільного руху вантажівок є "Ягодин – Дорогуськ", "Угринів – Долгобичув", "Устилуг – Зосін", "Шегині – Медика", "Рава-Руська – Гребенне" та "Краківець – Корчова". Завдяки послузі "єЧерга" з українського боку кордону немає фізичних черг на виїзд, натомість на територій Польщі на дорозі очікують близько 3 тисяч вантажівок.
Віцепрем'єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков провів термінові перемовини з головою Бюро нацбезпеки Польщі Яцеком Сєвєрой щодо неприпустимості блокади кордону, зокрема, пасажирського транспорту.
Президент Володимир Зеленський звернувся до Польщі та Європейської комісії у зв’язку з блокуванням польськими фермерами пунктів пропуску на спільному кордоні із закликом до діалогу.
Протягом останніх днів зафіксовано уже декілька випадків, коли невідомі висипали українську агропродукцію із залізничних вагонів, заблокованих на кордоні Польщі.