В Україні будуть надсилати електронні повістки військовозобов'язаним. Відповідні положення є у новому законопроєкті про мобілізацію, який сьогодні ухвалили народні депутати Верховної Ради у першому читанні
Про це повідомив нардеп Микола Тищенко у Telegram у середу, 7 лютого, передає RegioNews.
Зокрема, нардеп перерахував основні зміни, які чекають українців у разі ухвалення законопроєкту про мобілізацію у другому читанні.
- Вводять електронні повістки. Вона вважатиметься врученою після появи в особистому електронному кабінеті, який усі військовозобов'язані повинні протягом 60 днів з моменту набрання чинності закону.
- За неявку до ТЦК ухилянту будуть блокувати всі рахунки та заборонять використовувати автомобіль й виїжджати за кордон.
- Всі громадяни віком від 18 до 60 років повинні мати при собі військово-обліковий документ та пред'являти його на вимогу представника ТЦК, поліцейського чи працівника ДПСУ.
- Ті, хто здобуває другу вищу освіту, втрачають відстрочку від мобілізації. Також її знімають з аспірантів, які навчаються за контрактом.
- Мобілізації підлягатимуть раніше засуджені за нетяжкі злочини особи.
- При виїзді за кордон військовозобов'язаним необхідно додатково пред'являти військовий квиток з позначкою про зняття з обліку.
- Керівники лікарень будуть зобов'язані повідомляти у ТЦК про перебування на стаціонарі осіб віком 18-25 років.
- Мобілізаційний вік знизять з 27 до 25 років.
- Демобілізація військовослужбовців відбуватиметься через 36 місяців служби.
За словами Тищенка, після другого читання та ухвалення закону в цілому, деякі пункти скоріш за все зміняться.
Нагадаємо, сьогодні, 7 лютого, Верховна Рада підтримала в першому читанні урядовий законопроєкт №10449, який передбачає посилення мобілізації.
Новий законопроєкт про мобілізацію, зокрема, передбачає створення електронного кабінету військовозобов’язаного, а також зниження мобілізаційного віку з 27 до 25 років. Про всі пропозиції законопроєкту RegioNews розповідав у своїй статті.