Про це йдеться у розслідуванні hromadske, передає RegioNews.
11 січня Агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) заявило, що за запитом ДБР розшукало майно родини Гринкевичів. Серед переліку знайденого майна зазначені 3 квартири у власності дружини Ігоря Гринкевича Світлани.
Розслідування виявило всі об’єкти нерухомості Світлани Гринкевич, проте на жодному з них станом на 29 січня арештів так і немає.
Зокрема, йдеться про чотири об’єкти нерухомості, які були придбані Світланою Гринкевич та її матір’ю Іриною Федак від початку повномасштабного вторгнення. Дві власні квартири Світлана Гринкевич передала у заставу під кредит в 5 мільйонів гривень. Ще дві квартири своєї матері Гринкевич "обтяжила", надавши вже позику їй.
На думку адвоката Ярослава Бутиріна, за наявності сумнівів у справжності договорів позики, слідчі ДБР можуть накласти на спірні об’єкти арешти до з’ясування обставин.
"Якщо слідчий вважатиме за необхідне й в нього будуть підстави, суд навісить на це майно ще один арешт. І навіть якщо іпотека зніметься, то арешт суду нікуди не дінеться", — прокоментував Бутирін.
Нагадаємо, львівського бізнесмена Ігоря Гринкевича затримали на спробі підкупу одного з керівників слідчого управління ДБР. Бізнесмен пропонував 500 тис. доларів за зняття арешту з майна підконтрольних йому компаній, накладеного в рамках кримінального провадження. Компанії Гринкевича є одним із найбільших постачальників Міноборони, розслідування щодо зловживань на закупівлях триває. За попередніми даними, сума збитків складає понад 1 млрд грн.
Гринкевичу, його сину Роману та ще трьом керівникам підконтрольних їм компаній, оголосили підозри. 18 січня Державне бюро розслідувань оголосило в розшук Романа Гринкевича.
22 січня Романа Гринкевича затримали в Одесі при спробі виїхати з України. Державне бюро розслідувань оприлюднило кадри затримання Романа Гринкевича.
Раніше ЗМІ оприлюднили документи, які свідчать, що Львівська обласна державна адміністрація активно ховає сліди, які б вказували на тісну співпрацю зі скандальною родиною Гринкевичів. З компаніями Гринкевичів почали розривати договори навіть без пояснення причин.
Читайте також: Крах топ-постачальника Міноборони: хто такий Ігор Гринкевич і чому до його фірм у силовиків є претензії