Подробиці експертизи у своєму Telegram-каналі повідомив директор КНДІСЕ Олександр Рувін, пише RegioNews.
Встановлено, що відповідний об’єкт дослідження було виготовлено промисловим способом і підтверджено, що це дійсно спеціальна газова граната російського виробництва.
Внутрішня конструкція та оцінка спорядження об’єкта проводилася з використанням рентгенологічного дослідження. Це неруйнівний метод, який дозволяє перевірити об’єкт на наявність прихованих загроз, адже досить часто ворог використовує специфічні "пастки".
Для аналізу вмісту гранати було проведено відповідні фізико-хімічні дослідження з використанням сучасного високоточного обладнання. КНДІСЕ наразі має надзвичайно потужну приладову базу на рівні провідних експертних лабораторій провідних європейських країн. Це дозволяє нашим спеціалістам у найкоротші терміни проводити всі необхідні дослідження матеріалів, речовин та виробів.
За результатами експертного аналізу встановлено, що у речовині з гранати присутні сліди бойової речовини подразнюючої дії, а саме хлорацетофенону (CN), яка є бойовою отруйною речовиною подразнюючої дії.
Речовина хлорацетофенон заборонена для застосування в якості бойової отруйної речовини відповідно до міжнародного права Женевського протоколу, затвердженого Генеральною Асамблеєю ООН у 1969 році за результатами її використання під час війни у В’єтнамі.
Нагадаємо, російські війська почали частіше використовувати хімічну зброю на фронті, зокрема, новий вид гранат з отруйними речовинами. У грудні вперше зафіксовано застосування гранати РГ-Во. Ця граната містить хлорацетофенон - речовина задушливої дії, заборонена Женевським протоколом про застосування на війні задушливих, отруйних або інших подібних газів.