Про це розповіла працівниця обласного центру з гідрометеорології Валентина Лазарева, передає RegioNews з посиланням на "Суспільне".
За словами фахівчині, світловий стовп — один з найчастіших видів гало, який являє собою вертикальну смугу світла, що тягнеться від Сонця під час його заходу або сходу та виникає внаслідок заломлення та відбиття світла в льодяних кристалах.
"Це явище викликане переважно крижаними кристалами в пір'їстих хмарах на висоті 5-10 кілометрів у верхніх шарах тропосфери. За низьких температур подібні кристали також можуть утворюватися й у нижчих шарах атмосфери. Тому світлові стовпи частіше спостерігаються в холодну пору року", - сказала вона.
В Україні гало можна спостерігати 70-120 разів на рік, але воно здебільшого малопомітне. Яскраве й добре помітне гало з'являється 10-20 разів на рік.
"Поява гало часто свідчить про зміни в погоді — похолодання, прихід вологих атмосферних фронтів", - зазначила Лазарева.
Світлові стовпи можуть бути різних кольорів, але найчастіше вони білого або жовтого кольору. Іноді вони можуть бути червоними або синіми.
Спостерігали вертикальні смуги світла в небі протягом кількох годин в ніч з 8 на 9 січня.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у низці областей України вирує негода: через шквальний вітер і обледеніння ліній найбільше знеструмлень – на Дніпропетровщині, Одещині, в Миколаївській, Кіровоградській регіонах.