Коли потрібно купити крипту, Україна готова запропонувати кілька популярних способів для цього: криптобіржі, обмінники, P2P-платформи та ін. Перед тим як вирішити, купувати чи продавати цифрові монети, важливо розібратися, як формується вартість криптовалют.
Факторів, які впливають на котирування криптоактивів, більше у порівнянні з тими, що відбиваються на фіаті. З цієї причини інвестиції та торгівля криптою вважаються більш ризикованими.
Інтерес до цифрової валюти у поєднанні з обмеженою пропозицією можуть збільшити ціну монет. Обвал курсу відбувається у разі, якщо попит падає чи пропозицію над ринком істотно зростає.
Коли підбирається для купівлі криптовалюта, ціна багато в чому залежить від настрою інвесторів. А він, у свою чергу, формується на базі ринкових тенденцій, фону новин і регуляції. Збільшення попиту та, відповідно, курсу спостерігається, коли на ринку діє позитивний настрій.
Технологічне покращення блокчейну та впровадження нових розробок – це завжди добре позначається на котируваннях криптовалют.
Якщо державне регулювання має позитивний характер, це підвищує довіру інвесторів. Цей ефект діє і у зворотний бік.
Моніторинг криптовалют та їх вартості – важливий процес, необхідний для прийняття зважених рішень. Дізнаватись актуальну інформацію про продуктивність крипти та її ціну можна на відомих платформах, таких як CoinMarketCap та CoinGecko. У режимі реального часу відстежувати зміну курсу на криптобіржах. Завдяки широкому функціоналу таких майданчиків ви можете проводити власний аналіз.
Памп та дамп – це схема маніпуляцій на ринку. У ході цієї техніки кити залучають гроші інвесторів до певного криптопроекту, після чого скидають монети, заробляючи таким чином. Для реалізації стратегії можуть об'єднуватись цілі групи користувачів, які в обумовлений час спільними силами впливають на актив із низькою ринковою капіталізацією. В результаті криптовалюта зростає, інвестори продають її на піку вартості та залишаються у вигоді. Ознаки, характерні схемі памп та дамп:
Найчастіше це активи з низькою ринковою капіталізацією, які є на криптобіржах, де доступний один або два способи введення та виведення коштів. Якщо ціна криптовалюти зростає на одній-двох платформах, це свідчить про штучне вливання грошей.
Якщо немає жодних причин для того, щоб котирування росли, то, як правило, подібна ситуація створена штучним шляхом. Краще не ризикувати і не додавати до свого портфеля такі криптовалюти.