Про це повідомила пресслужба Нацполіції, інформує RegioNews.
Використовуючи розроблені ними віруси-шифрувальники, хакери здійснювали атаки на сервери провідних світових компаній. Зловмисники зламували акаунти працівників підприємства-жертви, а потім поширювали шкідливий програмний код у корпоративній екосистемі.
Вони отримували доступ до серверів і викрадали з них інформацію. Після цього дані на комп'ютерах жертв зашифровувалися і ставали непридатними. За дешифрування інформації члени міжнародної хакерської групи вимагали мільйонні виплати в криптовалюті.
Наприклад, за відновлення роботи серверів однієї з провідних хімічних компаній Нідерландів зловмисники веліли перерахувати 450 BTC (біткоїнів) на підконтрольний криптогаманець, що в еквіваленті становить 48 мільйонів гривень.
Встановлено, що за декілька років злочинної діяльності вони зашифрували понад 1000 серверів світових підприємств і завдали збитків на суму понад 3 млрд гривень у перерахунку на національну валюту.
У результаті багатомісячної роботи українські правоохоронці за сприяння колег з США, Норвегії, Нідерландів, Німеччині та Франції ідентифікували 32-річного лідера хакерського угруповання та його чотирьох найактивніших спільників.
Під час міжнародної поліцейської операції правоохоронці провели понад 30 обшуків у приміщеннях та автомобілях фігурантів на Київщині, а також у Черкаській, Рівненській та Вінницькій областях.
Трьом фігурантам вже повідомлено про підозру.
Раніше повідомлялось, що внаслідок хакерської атаки повністю була паралізована робота Апарату Київської обласної ради. Окрім сайту, були зламані сервери. Існував ризик втрати даних, в тому числі конфіденційних.