Про це повідомляє RegioNews з посиланням на Lb.ua.
За інформацією видання, привід – порушення Фаріон 41 статті Кодексу законів про працю: вчинення працівником, який виконує виховні функції, аморального проступку, не сумісного з продовженням даної роботи.
На звільнення Фаріон відреагував Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий у своєму Twitter. Він зауважив, що в Україні студенти є рушієм змін та трансформацій.
"Позиція міністерства незмінна - людям, які не розділяють цінності гідності та не відчувають поваги до воїнів, немає місця в системі освіти. Сподіваюсь, СБУ у межах відкритого кримінального провадження дасть справедливу оцінку висловам та діям вже колишньої викладачки Львівської політехніки", - написав він.
Фаріон раніше заявила, що не може "вважати українцями" російськомовних захисників. Також вона оприлюднила персональні дані студента з Криму з проукраїнською позицією, до якого потім прийшли окупаційні спецслужбовці.
Нагадаємо, 8 листопада Ірина Фаріон у своєму Telegram-каналі опублікувала скрін листа, який їй написав студент першого курсу кафедри "українська філологія" з окупованого Сімферополя (ця кафедра ще ніби існує, але в дуже урізаному форматі). У листі хлопець висловився на підтримку української мови, сказав, що знає, що "мова переможе язик" і передав вітання "з українського Криму". Фаріон опублікувала лист не приховавши імені та прізвища хлопця.
13 листопада стало відомо, що хлопця вже затримали росіяни.
Представниця президента України в АР Крим Таміла Ташева повідомила, що працюватиме над тим, аби притягнути до відповідальності Ірину Фаріон, яка публічно опублікувала лист студента на її підтримку. Окупанти заявили, нібито завдяки цьому викрили підлітка.
Після ситуації зі студентом з Криму, 14 листопада, студенти Львівської політехніки зібрались під стінами університету та вимагали відставки Ірини Фаріон. Раніше вони звинуватили "мовознавицю" в підіграванні ворогу.
15 листопада Служба безпеки України розпочала кримінальне провадження та вже призначила низку експертиз щодо висловлювань і публікацій скандально відомої "мовознавиці" Ірини Фаріон.
Читайте також: Фаріон проти "Азова". Чому в Україні знову з'явилися мовні скандали і чим вони небезпечні