Нещодавно RegioNews писав про родину Денисенків, яка проживає у Бортничах на околиці столиці. В їхній приватний будинок наприкінці грудня 2022 року влучив уламок ворожої ракети, що призвело фактично до повної руйнації житла, яке згодом офіційно визнали аварійним.
Та трагедія також забрала життя доньки Тетяни Денисенко Наталії. Втім, після майже року очікувань постраждалі так і не отримали компенсації на відбудову будинку. Разом з тим Тетяна Денисенко просила у Дарницької райдержадміністрації модульний будинок для проживання доки не буде вирішення питання щодо компенсації на відбудову будинку, але його теж не надали, оскільки це не передбачено законодавством.
RegioNews надіслав журналістський запит до КМДА стосовно проблем постраждалої родини, отримавши на нього формальну відповідь від Департаменту будівництва та житлового забезпечення.
Чиновники запевняють, що діють виключно в межах законодавства і на території Києва утворено комісію з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією росії проти України. Саме ця комісія, як стверджують у Департаменті, розглядала питання про постраждалу родину Денисенків на основі їхньої заяви про надання компенсації за зруйнований будинок.
Сама ж постраждала Тетяна Денисенко розповідала журналістам RegioNews, що їй пропонували сертифікат еквівалентом 3 млн. 600 тис. грн. для придбання квартири у Києві. Але жінка, яка доглядає хворого чоловіка, не хоче жити в багатоквартирному будинку, адже усе життя прожила у своєму приватному будинку в Бортничах і хоче відбудувати свій зруйнований будинок. Чиновники ж такий варіант не розглядали, оскільки механізм виплат на відбудову зруйнованого житла ще не створений.
Стосовно надання модульного будинку для встановлення його на подвір’ї зруйнованого будинку, про який просила Тетяна Денисенко, у Департаменті будівництва та житлового забезпечення взагалі нічого не відповіли. Чиновники лише порадили постраждалій ставати у спеціальну чергу, де перебувають кияни, які потребують покращення житлових умов.
Як бачимо, якихось ефективних кроків, щоб реально допомогти людям, які постраждали внаслідок агресії росії, київська влада не квапиться робити. З одного боку, формально чиновники діють у рамках закону, але це, на жаль, не відображається на покращенні умов життя постраждалої родини Денисенків.
Натомість київська влада могла хоча б спробувати пошукати альтернативні шляхи вирішення проблеми постраждалої родини. Наприклад, можна звернутися до міжнародних чи українських гуманітарних організацій, або ініціювати питання з впровадженням системи надання постраждалим модульних будинків для тимчасового проживання тощо. Поки ж родині Денисенків доведеться зимувати у аварійному будинку, який розтрощив уламок ворожої ракети.
Читайте також: Немає Відновлення. Чому київська родина, на чий дім впала ракета, майже рік живе на руїнах