Про це йдеться на порталі "Мінфін", передає RegioNews.
Як пояснює постраждала, йдеться про групу в Telegram "Глобальна зайнятість" з колишньою назвою "Kyiv International VIP". Вона у мережі пропонує заробіток, підписку на Ютуб-канали і також завдання на інвестиції (внесок грошей та повернення з %). Спочатку на дрібних сумах все відбувається, як і заявлено в умовах, однак, на великих сумах не повертають кошти.
"Пропонують заробіток, підписка на Ютуб канали і також завдання на інвестиції (внесок грошей та повернення з %), але на великих сумах не повертають гроші! Постійно міняють ніки та назву групи! Спочатку віддають гроші на дрібних сумах (втираються в довіру). Шахраї дають карти ПриватБанку, куди переказувати гроші, а також карти інших банків. А ті люди, яким приходять ваші гроші, переводяться потім іншим людям на карту і так по ланцюжку... Звернулася до Приватбанку, щоб скасувати платежі, але сказали звертатися до кіберполіції", — йдеться у відгуку.
У пресслужбі банку відреагували на допис, зазначивши, що в описаній ситуації обмежені у своїх можливостях. Розслідування випадків шахрайства, а також розшук і затримання злодіїв, згідно із законодавством, знаходяться поза юрисдикцією банку. Цим займаються правоохоронні органи, а банк готовий сприяти цьому будь-яким необхідним чином.
"У разі спроби здійснення щодо вас шахрайських дій банк не може виступати в ролі заявника в поліцію, у зв'язку з тим, що стороною, проти якої ці дії були спрямовані, є ви. Для проведення розслідування за фактом шахрайства ми рекомендуємо вам звернутися в правоохоронні органи, які можуть отримати за оформленим, відповідно до чинного законодавства, запитом всю необхідну інформацію", — додали у фінустанові.
Нагадаємо, раніше правоохоронці затримали афериста, який виманив у матері загиблого військового 7,5 млн грн.