Як інформує RegioNews, про це повідомили у пресслужбі Держаного бюро розслідувань.
"Схема із виїзду "зацікавлених осіб" за кордон діяла із березня 2022 року. Адвокат спочатку за 1,5 тисячі євро допомагав ухилянтам отримати довідку з ТЦК про виїзд за кордон під виглядом волонтера, начебто для ввезення гуманітарної допомоги для ЗСУ. Через правоохоронця він зв’язувався із "клієнтами2, отримував персональні дані для виготовлення довідки, а згодом надавав готовий документ. Повний пакет документації коштував ще 4 тисячі євро", - йдеться у повідомленні.
Під час слідчих дій було викрито ще один злочин підозрюваних. Чоловіки шахрайськими методами надурили жінку на 20 тис. доларів. Вони обіцяли вирішити питання щодо "президентського помилування" її сина, який 1 серпня 2021 року спричинив смертельну ДТП поблизу села Веселівка Хмельницького району. В результаті зіткнення загинула уся родина – подружжя та їхній 2-річний син. Суд присудив винуватцю 8 років позбавлення волі.
Правоохоронець знав батьків засудженого та запропонував їм звернутися до адвоката, який начебто мав посприяти у "розв'язанні питання". Він запевнив, що за 20 тис. доларів знайде підстави та методи впливу, аби чоловік опинився на волі.
Чоловіки підозрюються у сприянні незаконному переправленні осіб через державний кордон, підробленні та шахрайстві (ч. 3 ст. 332, ч. 3 ст. 358 та ч. 3 ст. 190 КК України). Санкція статей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 9 років з конфіскацією майна.
Нагадаємо, журналісти ідентифікували 2248 чоловіків, які втекли з країни завдяки системі "Шлях" та виявили сотні громадських організацій і благодійних фондів, причетних до втечі з країни чоловіків призовного віку.