Про це розповів у інтерв'ю NV начальник Головного управління розвідки Міноборони Україні Кирило Буданов, передає RegioNews.
Зазначається, що зокрема, у серпні 2022 року бійці розвідки перетнули на човнах Каховське водосховище в районі Енергодару. Метою операції було створення плацдарму на лівому березі. На момент операції російські окупанти мали намір під'єднати ЗАЕС до своєї енергосистеми. Тоді б кремль міг забезпечити електроенергією тимчасово окупований південь України та Крим.
На думку командира, чий підрозділ проводив спецоперацію, їм не вистачило артилерійської підтримки. Пробувши на лівому березі Дніпра пів дня, спецпризначенці вимушено відступили під тиском сил противника, що переважали.
Після цього бійці ГУР ще двічі намагалася висадитися на лівому березі, проте безуспішно. Як повідомляється у спецопераціях було залучено кілька сотень людей, зокрема представників Іноземного легіону. Під час третьої висадки ГУР російські окупанти підвели до берега важку військову техніку, зокрема танки. Тому українські розвідники не змогли закріпитися.
Голова ГУР Кирило Буданов зазначив, що успіху трьох енергодарських операцій завадили як управлінські, так і виконавчі недоліки. Проте надзавдання спецпризначенці таки виконали – росіяни так і не наважилися під'єднати ЗАЕС до своєї енергосистеми. Щоправда, сприяли цьому не лише дії бійців, а й робота таємної агентури ГУР.
"Також енергодарська операція відіграла ще одну роль: вона дала практичні навички для всіх – від командного складу до бійців – як діяти на воді. Цей досвід дуже добре зараз застосовується і використовується. Наприклад, під час висадки у Криму", – заявив Буданов.
Нагадаємо, окупанти у Мелітополі встановили вишки мобільного зв'язку. Росіяни прослуховують телефонні розмови українців.
Раніше повідомлялося, що окупанти мінують поля та дороги біля Мелітополя. Гусеничний мінний загороджувач ГМЗ-3, який займається мінуванням землі, маючи швидкість 208 одиниць на хвилину, не один раз бачили у полях біля Мелітополя.