Про це інформує RegioNews з посиланням на Офіс генпрокурора.
Повідомляється, що шахрайську схему налагодили 12 учасників організованої групи. Наразі усім повідомлено про підозру у шахрайстві (ч. 4, ч. 5 ст. 190 КК).
За даними слідства, два організатори і четверо активних учасників злочинної схеми наразі відбувають покарання у виправній колонії в Житомирській області за пограбування та крадіжки. Також до складу групи входило шестеро громадян "з волі" у Києві, Черкаській, Житомирській та Хмельницькій областях.
Зазначається, що учасники організованої групи ошукували українських бійців та волонтерів, які зверталися до них для придбання машин. Надалі вони заволодівали грошами.
Як зазначає ОГП, для реалізації шахрайської оборудки вони розміщували в соцмережі оголошення про продаж авто та навіть обіцяли доставити їх на передову. Під час телефонних розмов вони розповідали вигадані історії про те, що їхні родичі також воюють, вони хочуть допомогти військовим і готові особисто доставити автомобіль до лінії фронту. Втім, як тільки шахраї отримували гроші, то переставали виходити на звʼязок і зникали.
Учасники групи "з волі" отримували кошти на відкриті карткові рахунки, невелику частину залишати собі, а решту - пересилали організаторам схеми, які розподіляли кошти між іншими спільниками.
Наразі встановлено 22 потерпілих, у тому числі військових та волонтерів. Водночас отримані в ході слідства дані свідчать, що їхня кількість значно більша.
Раніше повідомлялось, що у Дніпрі ліквідували діяльність шахрайського call-центру, який спеціалізувався на викраденні коштів громадян України, котрі тимчасово проживають у Польщі.