Про це пише ZN.ua, передає RegioNews.
Відповідне доручення глави ОВА та розрахунки "рекомендованого обсягу" таких субвенцій є у розпорядженні видання.
"Згідно з документом, визначитися з субвенціями місцева влада мала до 25 вересня 2023 року. Тобто із розрахунків рекомендованого обсягу субвенцій виходить, що їх загальна сума становить 236,7 млн грн", - йдеться в матеріалі.
За даними видання "Наші гроші" помічники Лисака виділили 2,93 млрд грн на ремонт доріг.
"При цьому з середини серпня Дніпропетровська ОВА на дороги виділила 5,73 млрд бюджетних гривень, які цілком можна було використати на більш нагальні потреби, враховуючи повномасштабну війну. Востаннє таку суму на дорожні підряди віддавав попередник Лисака на посаді глави ОВА Валентин Резніченко.
В рамках замовлення від підопічних Лисака, фірма "Інвестбуд" отримала 570 млн грн на ремонт 7 кілометрів доріг під Кривим Рогом. Компанію кілька років тому звинувачували у закупці дуже різних товарів "у контрагентів-постачальників, придбання яких по ланцюгу постачання не встановлено", - пише ZN.ua.
Тоді, зазначають журналісти, суд встановив, що податківці не підтвердили своє звинувачення у фіктивності поставок, але сам факт співпраці з фірмами Резніченка-Дубінських залишився неспростовним.
"Та й єдиною тендерною вимогою було, аби учасник надав хоча б один договір про ремонт доріг, укладений не раніше 2020 року. "Інвестбуд" за весь час існування має якраз один єдиний підряд на ремонт дороги, отриманий у 2020 році. Хоча зазвичай державні замовники великих ремонтів доріг виставляють вимогу, аби учасники тендерів мали досвід виконання аналогічних робіт у розмірі до 100% від нового замовлення.
З огляду на те, що такі доручення – практика повсюдна у всіх областях, то можна прикинути скільки таким чином центр витягне з місцевих бюджетів. Крім того, показовим є те, що Лисак просить у місцевих бюджетів субвенції у той час, коли влада хоче забрати у спецфонд державного бюджету податок на доходи фізичних осіб від зарплат військових. Верховна Рада вже навіть ухвалила у першому читанні відповідний законопроєкт", - підсумували автори матеріалу.
Нагадаємо, біля Одеської міськради зранку 28 серпня вийшли на мітинг люди. Вони вимагають скасовувати оголошені тендери на реконструкцію Київського райсуду та будівлі Театру юного глядача.
8 серпня на Prozorro управління капбудівництва Одеської міськради опублікувало тендер на реконструкцію будівлі на вулиці Варненській, 3а. За цією адресою розташований Київський районний суд Одеси. Реконструкцію оцінили в 106,2 мільйона гривень.
В Одеській міськраді зазначили, що така ціна це вартість усього проєкту, а на ремонт виділили 10 млн грн, які підуть виключно на прибудову приміщення для перебування затриманих і правоохоронців, які їх супроводжують.
Також оголосили тендер на понад 31 мільйон гривень на реставрацію фасадів та покрівлі Театру юного глядача імені Юрія Олеші. Замовником виступив Департамент капітального будівництва та дорожнього господарства Одеської ОДА.