Про підсумки своєї роботи Резніков також розповів у Facebook, передає RegioNews.
Так, Олексій Резніков підкреслив, що 22 місяці тому з трибуни Верховної Ради він оприлюднив пріоритети роботи Міністерства оборони, зокрема, вступ України до НАТО де-факто. А вже через 112 днів після його призначення розпочалося повномасштабне вторгнення Росії.
"Відтоді Міноборони паралельно рухалося двома пов’язаними треками. Перший – це відсіч російській навалі та забезпечення фронту. Другий – це реформи, щоб наша армія ставала сильнішою і була взаємосумісною з арміями Альянсу. Як цивільне відомство, ми набували спроможностей під час війни, якої Європа не бачила 80 років", – йдеться в тексті.
Після 24 лютого, за словами Резнікова, найгостріша проблема, яку довелося вирішувати – це зброя. Так, за оцінкою Генерального Штабу, ресурсів Сил оборони мало вистачити на 2-2,5 місяця інтенсивних боїв. Після цього армія України "фізично закінчилася б".
За 18 місяців для ЗСУ придбали, виготовили та отримали як міжнародну технічну допомогу:
Резніков також зауважив, що підготовку за кордоном пройшли понад 70 тис. українських воїнів.
"Зараз наші пілоти, інженери й техніки опановують сучасні західні літаки. Станом на сьогодні Україна отримала фізично чи у вигляді зобов’язань воєнної допомоги на суму близько $100 млрд. За танки ми боролися рік. За касетні боєприпаси – від офіційного звернення Міноборони до постачання – 9 місяців", – прозвітував Олексій Резніков.
Міжнародний напрям
"Ми зацікавили Україною ті держави, які історично військовою співпрацею з нами не цікавилися – від Австралії до Нідерландів, від Норвегії до Португалії. Перезапустили роботу з НАТО. Вибудовується нова система у форматі Ради "Україна-НАТО"... До 287 стандартів НАТО, які вже впроваджено, до кінця року буде додано ще 200. На озброєння прийнято близько 300 зразків нової зброї та техніки, левова частка – західне озброєння", – зазначив ексміністр оборони.
Олексій Резніков попри досягнення на посаді міністра оборони, також згадав про свої помилки.
"Деякі моменти я недооцінив. Наприклад, що Кремль почне обстрілювати мирні міста ракетами. Тому зміцнення ППО/ПРО сприймав як особистий виклик. Найболісніший момент – це втрати. Їх усвідомлення і водночас гордість за виняткову стійкість нашого народу спонукали не зупинятися в найважчі моменти", – сказав Резніков.
Наприкінці Олексій Резніков подякував усім, хто боронить сьогодні Україну на полі бою.
Нагадаємо, 4 вересня Олексій Резніков подав заяву про відставку з посади міністра оборони України до Верховної Ради. 5 вересня Рада проголосувала за його звільнення.
Зазначимо, раніше стало відомо, що на посаду нового міністра оборони буде подану кандидатуру чинного очільника Фонду державного майна України і колишнього колегу Железняка по фракції "Голос" Рустема Умєрова.
5 вересня Верховна Рада звільнила Рустема Умєрова з посади голови Фонду держмайна.