Про це Расмуссен повідомив у коментарі каналу TV 2, інформує RegioNews.
Зокрема, міністр закордонних справ Данії Ларс Люкке Расмуссен заявив, що його країна направила США запит щодо постачання літаків Україні і отримала від Вашингтона "дружню відповідь".
"Я можу підтвердити, що між мною та Ентоні Блінкеном відбувся обмін листами, який базується на тому факті, що ми з міністром оборони звернулися до Сполучених Штатів, щоб вивчити наші варіанти", – заявив глава МЗС.
При цьому Расмуссен наголосив, що рішення про постачання винищувачів F-16 для України поки не прийняте. Це питання обговорюють з союзниками.
"Рішення з цього приводу не ухвалено. Ми створили міжнародну коаліцію з навчальними заходами під керівництвом Данії та Нідерландів, і ми успішно продовжуємо. Потім мова йтиме про можливу передачу літаків, це питання ми обговорюємо з нашими союзниками", – додав міністр.
Також очільник МЗС Нідерландів Вопке Гукстра привітав рішення США "підготувати ґрунт для відправки в Україну винищувачів F-16".
"Дуже дякую Ентоні Блінкену за хорошу та швидку співпрацю. Тепер ми хочемо продовжити обговорення цієї теми з нашими європейськими партнерами. Це важлива віха для України у справі захисту свого народу та своєї країни", – написав Гукстра у Twitter.
Як відомо, багатоцільовий винищувач F-16 є наймасовішим бойовим літаком 4 покоління. Станом на 2018 рік було вироблено понад 4600 одиниць.
Зокрема, на озброєнні США стоїть близько 900 одиниць, а найбільшими операторами в Європі є Туреччина та Греція - 250 та 155 відповідно. А з європейських союзників, які беруть участь у коаліції, у Нідерландів - 61, Бельгії - 58, Норвегії - 57, Польщі - 48, Данії - 44, Португалії - 30 одиниць.
Нагадаємо, раніше ми писали, що Велика Британія може поставити Україні перші ракети далекого радіусу дії на 300 км. Це дасть змогу ЗСУ бити вглиб окупованих територій, націлюватися на російські командні центри, лінії постачання, боєприпаси та сховища палива окупантів.