Як інформує вебпортал Нацполіції, роботу саll-центру, де загалом працювало понад 160 осіб, організували мешканці Харкова та Києва, передає RegioNews.
Оператори пропонували громадянам інвестувати кошти в псевдоінвестиційні проекти. Щоб у війти у довіру, зловмисники використовували маніпулятивні техніки, методи соціальної інженерії та користувались заздалегідь розробленими сценаріями спілкування з громадянами.
Рекламу псевдоінвестиційного центру розміщували в соціальних мережах й Telegram-каналах та робили обдзвони громадян: потерпілих заманювали надвисокими прибутками від інвестицій в різні сфери економіки.
Шахраї переконували громадян перераховувати гроші через платіжну систему на підконтрольні банківські картки. Сума збитків та коло потерпілих встановлюється.
Під час обшуку у приміщенні call-центру правоохоронцями вилучено понад 160 одиниць комп’ютерної техніки, 100 мобільних телефонів, жорсткі диски, SIM-картки, чорнові записи та інструкції з ошукування потерпілих.
Наразі викрито адміністратора та 160 працівників саll-центру, встановлюються організатори шахрайської схеми.
Відкрито кримінальне провадження за ч. 3 ст. 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає до 8 років позбавлення волі.
Нагадаємо, Кіберполіція попередила українців про ще одну шахрайську схему онлайн-аферистів. Зловмисники можуть виманювати гроші через месенджери за схемою "друг просить у борг”.