Про це йдеться у матеріалі "Радіо Свободи", передає RegioNews.
"Один з учнів двічі звернувся до вчительки по темі українською мовою, вона двічі відповіла йому російською. Я приєдналася: увімкнула мікрофон, представилася – мама такої-то учениці, попросила її вести урок українською", – розповіла мама учениці.
Педагогиня почала обурюватися. Наголосила, що це її рідна мова, а урок вона ще не починала.
Після конфлікту її доньку з онлайн-уроку викинули. Під’єднатися повторно не змогли – вчителька не приймала запит.
Додамо, що ТСН.ua мама учениці розповіла і про цькування з боку батьків. В батьківському чаті вони стали на захист вчительки та запропонували написати колективну скаргу, щоб перевести дівчинку до іншого класу. Згодом, за словами жінки, її видалили з групи.
Вона також додала, що дівчинка інцидент пережила важко та перебувала в пригніченому стані.
Після розголосу ситуації, стверджує Олена Юхимчук, батьківський комітет просив в неї вибачення, однак жінка вважає це формальністю.
Також вона зверталася з офіційним запитом до дирекції школи. Там у відповідь на звернення провели педраду й засідання комісії щодо булінгу дитини. На її думку, це була також формальність.
Мати після інциденту почала скаржитися в різні інстанції. Зокрема і до директорки школи.
В адміністрації закладу жінці повідомили, що все ситуацію з’ясували і факту булінгу не виявили. Це підтвердила і директорка закладу.
Також вона розповіла, що після оприлюднення ситуації вчителька потрапила до лікарні, а у школі провели батьківські збори та виховну годину для дітей, запросили офіцера поліції, який поговорив з ними.
Мовний омбудсмен Тарас Кремінь також відреагував на інцидент.
Під час коментування ситуації "УП. Життя" Тарас Кремінь підтвердив факт звернення до нього стосовно порушення мовного закону в школі Дніпра під час освітнього процесу.
"Прийняв рішення про здійснення заходів державного контролю за застосування державної мови", – сказав Кремінь
Через велику кількість документів з різних органів, зокрема з поліції, перевірка триватиме ще протягом місяця.
Омбудсмен повідомив, що вчителька, яку обвинуватили в порушенні мовного законодавства та цькуванні учениці, перебуває за кордоном та проводить уроки дистанційно.
Уповноважений підтвердив, що щодо вчительки застосували адміністративне покарання – догану за порушення мовного законодавства. Таку міру було застосовано і щодо директорки школи, де трапився інцидент.
За словами омбудсмена, адміністрація школи за власної ініціативи запросила його до навчального закладу та визнала свою провину.
Нагадаємо, за підсумками 2022 року у Києві зафіксовано 823 звернення щодо порушень мовного закону. Що є найвищим показником в Україні.