Про це розповів голова Податкового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев, посилаючись на інформацію Фонду державного майна України, передає RegioNews.
За словами голови комітету, проданий на торгах морпорт є першим подібним об’єктом. За нього на торгах змагалися вісім учасників-підприємців. Переможець запропонував ціну утричі більшу ха початкову — 201 млн грн.
"Цієї події довелось чекати понад 30 років. Увесь цей час чомусь вважалося, що аеропорти чи річкові порти у приватній власності — це нормально, збудовані приватним коштом з нуля приватні морські перевалочні комплекси — теж нормально, а ось приватизувати державний морський порт — це "зрада". Нарешті цей стереотип подолано", — написав Гетманцев.
Також він зауважив, що довели хибність тверджень, що здійснювати приватизацію під час воєнного стану не можна, оскільки інвестори бояться війни і куплять хіба що за безцінь.
Держава роками не приділяла належної уваги річковим перевезенням, тому їх частка впала до 1%. Для порівняння, у Європі частка екологічно чистих річкових перевезень становить 15%, додав він.
"Усть-Дунайськ" розташований в південній частині Жебріянської бухти Чорного моря, стикається з Очаківським гирлом річки Дунай.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Миколаїв готується до відновлення роботи порту. Коли місто приєднатися до "зернового коридора" невідомо.