Представник командування Повітряними силами ЗСУ Юрій Ігнат пов'язав це з тим, що противник може приберігати частину крилатих ракет для ударів по об'єктах критичної інфраструктури України взимку, повідомляє RegioNews.
"Ми бачимо, що противник перестав застосовувати таку високоточну зброю, як крилаті ракети "Калібр", Х-101, "Іскандер". Очевидно, що ракети ворог приберігає для цілей, які вважає для себе стратегічними. Це – об'єкти нашої критичної інфраструктури. Можливо, що ракети приберігає на зиму", – сказав він.
На його думку, ще одним із факторів, чому росія перестала атакувати "Калібрами" і "Іскандерами", стала їх ціна. "Ці ракети мають бойову частину близько 400 кг і більше і коштують мільйони доларів. "Калібр" - близько шести мільйонів, Х-101 - від 11 до 13 мільйонів".
Натомість росіяни почали активно використовувати іранські дрони-камікадзе, які обходяться значно дешевше. Іранський дрон "Shahed 136" досить примітивний, але "є певні результати його застосування".
"Бойова частина становить 40 кг. Це фактично як артилерійський снаряд. Дальність - суперечлива, навряд чи двохсоткілограмовий дрон може подолати відстань 2500 км", - сказав Ігнат.
Речник також зазначив, що використання цих дронів – новий виклик для українських захисників, але вони вчаться їх збивати. Наразі захисники України набираються бойового досвіду, аби ефективно протидіяти дронам-камікадзе.
За словами Ігната, Іран міг поставити РФ кілька сотень БПЛА. Проти них застосовуються всі види озброєння – стрілецьке, кулемети, зенітки, зенітні ракети, а також перспективне застосування РЕБ. Однак після того, як ЗСУ вдалося збити 8 із 10 таких БПЛА, агресор змінив тактику їх застосування.
"Загроза є, але ця ціль збивається. 120 км/год – швидкість, висота – невелика. Але потрібен певний досвід, щоб їх збивати", – сказав військовий.
Українські військові фахівці вже роблять усе, щоб знайти слабкі сторони атак дронів для їх швидкого знищення.
Що відомо про іранські дрони-камикадзе "Shahed-136"
Характеристики:
Більше ні на які завдання ці дрони не розраховані, тому їх роблять максимально простими та дешевими, щоб промисловість Ірану могла виробляти такі дрони у великій кількості.
Аеродинамічна схема такого літального апарату називається "літаюче крило", вона забезпечує низький опір і в результаті високу дальність польоту.
Летить такий безпілотник на висоті від 60 до 4000 метрів з крейсерською швидкістю близько 180 км/год. БПЛА має гучний двигун MD 550 або 3W, тому ударний дрон можна почути за кілометри.
БПЛА Shahed-136 мають 40 кілограмів вибухової речовини: цього достатньо, щоб знищити важкоброньовану техніку або зруйнувати кілька квартир у будинку. Якщо дрон-камікадзе виходить за свій радіус наведення, то у нього значно знижується точність, тому для наведення його завжди супроводжує інший безпілотник. Коли він втрачає сигнал від системи наведення, то може влучити у будь-який об'єкт.