Про це пише RegioNews з посиланням на відповідний законопроєкт.
Законопроєктом передбачається збільшення з 2023 року терміну оплати тимчасової непрацездатності роботодавцем. Сьогодні він оплачує перші 5 днів лікарняного свого співробітника, а після цього лікарняний оплачує держава.
"У 1 півріччі 2021 року Середня тривалість листка непрацездатності складала 9,6 днів. Тобто роботодавці оплачували відсутність працівника через тимчасову непрацездатність протягом 5 перших днів, держава - в середньому ще 4,6 днів", - зазначається у пояснювальній записці до законопроєкту
Натомість, законопроект пропонує збільшити термін оплати лікарняних роботодавцем до 7 днів. Очікується, що це мотивуватиме їх покращувати умови праці своїх працівників, аби зменшити рівень захворюваності чи травмування серед них - та як наслідок, зменшити рівень можливої непрацездатності, та власних витрат на виплату лікарняних.
Нагадаємо, що в Україні почали діяти електронні лікарняні з 10 червня. Повідомлялося, що електронні лікарняні є підставою для отримання допомоги по вагітності та пологах, а також по тимчасовій втраті працездатності.
Водночас Міністерство охорони здоров’я планує перенести повний перехід з паперових лікарняних на електронні, який мав відбутися з 1 вересня 2021 року