Про це повідомив начальник слідчого відділу Держбюро розслідувань Олег Гриняк на брифінгу, передає RegioNews з посиланням на РБК-Україна.
Підозрюваним вручено клопотання про тримання під вартою з альтернативою застави в сумі, рівнозначній сумі завданих збитків, - зазначив він.
За словами Гриняка, два катери, які були побудовані на "Кузні", не можуть бути прийняті на озброєння через невідповідні характеристики, наприклад, водотоннажність. На питання про можливу причетність екс-акціонерів "Кузні "до схеми він відповів, що перевіряються і "інші особи".
За інформацією джерела в правоохоронних органах, підозру оголошено замміністра оборони України в 2015-2019 роках Ігорю Павловському.
За даними слідства, глава заводу підбурював заступника міністра укласти державний контракт саме з його підприємством. Той дав відповідні вказівки підлеглим керівникам одного з департаментів. Слідство вважає, що Павловський перевищив повноваження.
Крім того, вони допустили закупівлю санітарних автомобілів виробництва "Богдан", які не відповідають вимогам і не можуть використовуватися в ЗСУ. За епізодами з автомобілями та катерами державі завдано збитків на суму понад 475 млн гривень.
Про підозру також повідомили двом колишнім директорам Департаменту військово-технічної політики, розвитку озброєння та військової техніки Міноборони. Досудове розслідування триває.
Як повідомлялося сьогодні, справу за обвинуваченням Гладковського у завданні збитків державі на понад 17 млн грн направили до ВАКС.