Існуючі механізми боротьби із нею недостатньо ефективні, вважають у Київраді
Про це повідомляє пресслужба голови об’єднання, депутата Владислава Трубіцина, передає RegioNews.
До складу комісії мають увійти голови департаментів промисловості та підприємництва, міського благоустрою, містобудування і архітектури, земельних ресурсів, районних адміністрацій, представники Національної поліції та депутати Київської міської ради. На думку Владислава Трубіцина, проблема протиправної торгівлі набула великих масштабів, а існуючі механізми боротьби – недостатньо ефективні.
"Я розпочав роботу з благоустрою столиці та звільненню Києва від протиправної торгівлі. Вже було демонтовано незаконну газову заправку на Оболоні та стихійний ринок на вулиці Електротехнічній. Але у Києві це масове явище. Тому ми об’єднуємо свої зусилля для наведення порядку і пропонуємо створити постійно діючу комісію, яка займатиметься пошуком незаконних споруд та їхнім демонтажем, а також – ліквідацією протиправної торгівлі", – заявив голова об’єднання Владислав Трубіцин.
Під час онлайн-засідання міжфракційного об’єднання "Успішний Київ" депутати ухвалили ще низку важливих рішень. Євгенія Кулеба, член об’єднання та секретар Постійної комісії Київради з питань екологічної політики, ініціювала створення інтерактивної мапи зелених насаджень Києва.
Такий ресурс дозволить отримати повну інформацію про вік, розміри, стан дерев та інших зелених насаджень. І комунальні підприємства зможуть приймати рішення на основі аналітики, а не з оціночних суджень", – повідомила Кулеба.
Член міжфракційного об’єднання Ксенія Семенова підтримала свою колегу і повідомила, що у плані роботи комісії з цифрової трансформації на поточний рік є розробка мапи дерев за участі КО "Київзеленбуд", департаменту інформаційно-комунікаційних технологій та управління екології та природних ресурсів КМДА.
Також члени МФО обговорили проведення аудиту комунальних підприємств Києва. Окрім депутатів, з доповідями щодо проміжних результатів аналітики цих підприємств виступили представники громадських організацій "Ейдос" і "Антикорупційний штаб".
Залучення громадськості до таких проєктів вкрай важливе. Разом ми ефективніше та швидше отримаємо результат", – наголосив Владислав Трубіцин.
Члени міжфракційного об’єднання також ухвалили рішення щодо звернення до Кабінету міністрів з приводу внесення змін до законодавства у сфері праці, пов’язаних з викликами пандемії COVID-19. Член міжфракційного об'єднання Алла Шлапак зазначила, що в умовах карантину необхідно запровадити можливість роботи з дому та віддаленої роботи.
"Зараз закриють дитячі садки, школи. В таких умовах більшості батьків не лишається альтернатив роботі з дому, проте, сьогодні законодавство взагалі не визначило таку норму. Ми маємо дати таку можливість людям, інакше – ніяка медична система не витримає такої кількості хворих", – повідомила Шлапак.
Окрім того, депутати одностайно підтримали необхідність передачі будівлі Гостинного двору на баланс міста. Депутат Михайло Присяжнюк заявив, що вже 15 років будівлю намагаються присвоїти різні особи, в той час як вона стоїть без даху та повільно руйнується.
Моя позиція однозначна – будівля має бути передана місту. Київ повинен відновити її. Ця будівля – важлива пам’ятка історії, і не можна допустити, щоб вона була зруйнована або з неї зроблять жахіття. Гостинний двір – місту Києву!", – наголосив Присяжнюк.
Як повідомлялося, депутати з "Успішного Києва" проведуть аудит комунальних підприємств та наводитимуть порядок з МАФами. На думку депутатів, кількість комунальних підприємств у Києві – величезна, а ефективність їхньої роботи – вкрай низька.
Нагадаємо, що міжфракційне об‘єднання "Успішний Київ" було створено на пленарному засіданні Київської міської ради 11 лютого. До його складу увійшли 30 депутатів.