Щодо декого з утримуваних ще досі тривають засідання у так званих "судах"
Про це повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова на своїй Facebook-сторінці, передає RegioNews.
За наявною в мене інформацією реалізація рішення керівництва так званих самопроголошених республік "ДНР" та "ЛНР" про односторонню передачу на контрольовану Урядом України територію наших співгромадян, які незаконно утримуються у місцях несвободи на тимчасово окупованих територіях Донбасу – продовжується, але точна дата їхнього повернення поки що невідома, - написала Денісова.
Вона також поінформувала, що у відношенні деяких осіб з-поміж тих, кого планують передати, ще досі тривають засідання у так званих "судах". Тому кількість та кого саме повернуть – невідомо.
За словами батьків та близьких, заявлені громадяни жодного разу не виходили на зв'язок з рідними, а їхнє місце перебування їм невідомо.
Одночасно інформую, що з початку січня 2021 року кількість незаконно утримуваних громадян України на тимчасово окупованих територіях Донецької та Луганської областей зросла, і наразі становить – 267 осіб. З них 226 – цивільні особи, у тому числі 4 волонтерів, 37 – військовослужбовці, 4 – добробати, - додала омбудсмен.
Нагадаємо, раніше МЗС України заявило, що рішення РФ передати утримуваних в ОРДЛО українців не Україні, а Медведчуку – це удар по Нормандському формату. Українське міністерство називає це також "свідомим нівелюванням Росією ролі ОБСЄ в питанні звільнень".
Натомість Разумков заявив, що до процесу повернення заручників і полонених треба підходити виважено. Він вважає, що через приватну особу не має ставити під зрив процес загального обміну або виконання домовленостей.