У Конституційного суду залишилися невикористаними 109 млн грн з 315 млн грн, які передбачені цього року
Відповідний проект закону зареєструвала заступниця голови комітету Ради з питань антикорупційної політики Галина Янченко, передає RegioNews.
Зареєструвала законопроект про зміни до держбюджету і позбавлення КСУ бюджетного фінансування до оновлення цього державного органу. Я особисто вважаю, що ми не повинні коштом платників податків утримувати орган, який систематично зносить антикорупційне законодавство і руйнує репутацію України в очах усього цивілізованого світу”, - написала Янченко.
Нардеп також запропонувала направити 109 млн грн, які лишились невикористаними, на соціально-корисні потреби, наприклад, на субвенцію навчальним закладам на лінії розмежування.
Також вона заявила, що не проти повернути фінансування суду, якщо відбудеться його оновлення, і КСУ перестане руйнувати репутацію України в очах цивілізованого світу.
Нагадаємо, 27 жовтня Конституційний Суд України визнав такою, що суперечить Конституції статтю 366-1 Кримінального кодексу про покарання за недостовірне декларування. Згодом у Зеленського відреагували на рішення КСУ по деклараціях.
28 жовтня Національне агентство з питань запобігання корупції закрило доступ до Єдиного державного реєстру декларацій.
Представник президента у Конституційному Суді Федір Веніславський вважає юридично слабко вмотивованим рішення КС про визнання неконституційною статті 366-1 Кримінального кодексу щодо покарання за недостовірне декларування.
30 жовтня стало відомо, що голову Конституційного суду Тупицького викликали на допит в ДБР, зустріч запланована на 2 листопада.
Згодом у Зеленського заявили, що закон про звільнення суддів КСУ відповідає Конституції.