На позачергових виборах найвищі шанси потрапити в парламент мають чотири партії, свідчать результати опитування, проведеного Центром "Соціальний моніторинг" і Українським інститутом соціальних досліджень ім. О. Яременка
Ще три партії мають рейтинг близько 5 відсотків, які потрібні для проходження в парламент.
Згідно з цими результатами, найбільшу підтримку зараз має партія "Слуга народу". За неї готові проголосувати 42,5% респондентів серед тих, хто визначився зі своїм вибором та готовий голосувати.
Партію "Опозиційна платформа - За життя" готові підтримати 15,1%.
8,1% опитаних хочуть віддати свій голос за партію "Європейська солідарність", 7,6% - за "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина".
Близько 5 відсотків підтримки серед тих, хто вже визначився, мають ще три партії.
4,8% опитаних готові підтримати партію "Голос", 4,8% - партію "Громадянська позиція", 4,6% - за партію "Сила і честь".
Рейтинг менш ніж 5 відсотків мають Радикальна партія Олега Ляшка - 2,3%, партія "Опозиційний блок" - 2,3%, партія ВО "Свобода" - 2%.
Решта політичних сил мають рейтинг нижче за 2%.
Опитування проведено з 3 до 10 липня 2019 року.
Опитано 3 019 повнолітніх респондентів на підконтрольній території України методом персонального інтерв'ю.
Як стверджують соціологи, похибка не перевищує 1,8%.
Рівень підтримки партії "Слуга народу" перевищив 50%, згідно з дослідженням Київського міжнародного інституту соціології, проведеним з 3 по 13 липня серед 2 004 повнолітніх респондентів.
Відповідно до опитування, симпатії тих респондентів, які планують прийти на вибори та визначились, розподілились так:
Решта партій, згідно з цим опитуванням, мають рейтинг нижче 5%, що потрібно, аби пройти до парламенту, серед них і партія, яка стабільно долала 5% бар'єр - "Голос" Святослава Вакарчука.
За даними КМІС, "Голос" має підтримку 4% опитаних. За даними попереднього дослідження - 4,4%.
"Опозиційний блок" - 3%, "Громадянська позиція" - 2,5%, Радикальна партія Олега Ляшка - 2,4%
21,8% опитаних, які прийдуть на вибори, ще не визначились із тим, кого підтримати.
Статистична похибка вибірки не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.
Згідно з опитуванням Центру Разумкова, проведеним 5-11 липня, "Слуга народу" продовжує лідирувати у перегонах з 41,5% симпатиків з тих, хто має намір брати участь у виборах і визначився з вибором.
За пропрезидентську партію готові проголосувати понад 40% опитаних з південних регіонів, та понад 35% - з центральних. Також її підтримують майже 45% молоді у віці 18-29 років.
Партія "Опозиційна платформа - за життя" має рейтинг у 12,5%. Її найбільше підтримують на сході - понад 20% опитаних, і на півдні - понад 16%.
За третє місце борються "Голос" з 8,8% прихильників, "Європейська солідарність" з 8,3% та "Батьківщина" з 7%.
На межі проходження до Ради знаходяться "Сила і честь" з 4,6% та "Опозиційний блок" з 3,8%.
Далі симпатії розподілилися таким чином: ВО Свобода - 2,5%, Радикальна партія Олега Ляшка - 2,4%, "Українська стратегія Гройсмана" - 2%, "Громадянська позиція" - 1,8%, "Самопоміч" - 1,5%, "Партія Шарія" - 1,2%.
На час проведення опитування 13,7% з загальної кількості опитаних заявили, що ще не визначилися, яку партію підтримати.
Похибка опитування становить 2,3%.
Згідно з результатами опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг" 6-10 липня, до Ради можуть потрапити п'ять партій.
Очолює рейтинг "Слуга народу" з 47% підтримки серед тих виборців, хто має намір голосувати і визначився з симпатіями.
Долають 5% бар'єр також партія "Опозиційна платформа - За життя" з 11,6% симпатиків, партія "Європейська Солідарність" з 8,2%, партія "Голос" з 6,6% та "Батьківщина" з 6,4%.
Далі електоральні симпатії розподілилися таким чином: "Сила і честь" - 3,6%, "Опозиційний блок" - 3,2%, "Українська стратегія Гройсмана" - 2,8%, Радикальна партія - 2,5%, ВО Свобода - 2,1%, "Громадянська позиція" - 1,4%, "Самопоміч" - 1,2%, "Партія Шарія" - 1,2%.
Згідно з опитуванням, рівень довіри до президента Зеленського складає 65%, не довіряють йому 27%.
25% українців довіряють лідеру "Голосу" Святославу Вакарчуку, 23% - лідеру "Громадянської позиції" Анатолію Гриценку, 22% - Юлії Тимошенко, 20% - прем'єру Володимиру Гройсману.
Найменший рівень довіри мають, згідно з опитуванням, Петро Порошенко (14%) та Віктор Медведчук (12%).
Опитування проводилося серед 2 тисяч респондентів шляхом особистого інтерв'ю. Помилка репрезентативності дослідження складає не більше 2,2%.
Раніше було опубліковане дослідження Київського міжнародного інституту соціології, проведене з 25 червня по 7 липня серед 2004 повнолітніх респондентів.
Відповідно до даних опитування, симпатії тих респондентів, які планують прийти на вибори та визначились, розподілились так:
Решта партій, згідно з опитуванням, не проходять до парламенту, серед них і партія, яка стабільно долала 5% бар'єр - "Голос" Святослава Вакарчука. За даними КМІС, "Голос" мав підтримку 4,4% опитаних.
"Сила і Честь" - 4,1%, "Опозиційний блок" - 2,5%, Радикальна партія Олега Ляшка - 2,4% "Українська стратегія Гройсмана" - 2,3%.
19,9% опитаних, які прийдуть на вибори, ще не визначились із тим, кого підтримати.
67,8% позитивно оцінювали президента Володимира Зеленського, 51,6% - голову партії "Слуга народу" Дмитра Разумкова, 41,1% - представника президента у парламенті Руслана Стефанчука, 38,1% - Ігоря Смешка, а 26,7% - Святослава Вакарчука.
Статистична похибка вибірки не перевищує: 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% — для показників близьких до 25%, 2,0% — для показників близьких до 10%, 1,4% — для показників близьких до 5%.